Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Драги Наџински..

Селекција на значајни содржини ...

images/stories/maturanti15/dsc_0028.jpg

Матуранти 2015 – дефиле на грациозност и стил

Општина Берово и оваа година по повод матурската вечер на матурантите од ОСУ „Ацо Русковски“ од Берово подготви свеченост со организирање на настан на кој матурантите ја покажаа својата грациозност и единственост пред родителите, пријателите и граѓаните кои дојдоа на плоштадот во Берово да ги испратат на прославата на матурската вечер.

Повеќе...
 
images/stories/1.jpg

По повод денот на пожарникарите се одржа парада на противпожарни возила во Берово

Во кругот на ТППЕ Берово по повод 20 мај денот на пожарникарите, денеска се одржа показна вежба со опремата со која располага територијалната противпожарна единица и нејзина практична примена.

Повеќе...
 
images/stories/dame1/DSC_0009.JPG

Додека СДСМ “бомбардира“, ВМРО-ДПМНЕ во Берово асфалтира

Политиката која ја води СДСМ во изминатиот период продолжува да се потврдува дека е политика единствено за дестабилизација и разорување на Македонија како држава.

Повеќе...
 
images/stories/dsc_2711.jpg

Одговорното и домаќинско работење донесува и финансиски успеси на општината

Во изминатиот 6 годишен период во кој на чело на ЕЛС на Општина Берово како градоначалник е Драги Наџински од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Општина Берово континуирано се развива во сите полиња на општественото делување.

Повеќе...
 
images/stories/ipr15/dsc_0003.jpg

Градоначалникот на Кочани е нов претседател на Советот за развој на ИПР

Советот за развој на Источниот плански регион ја одржа својата 16та редовна седница во салата за состаноци во општина Берово.

Повеќе...
 
images/stories/gragjani1.jpg

ЈАВЕН ОГЛАС за евидентирани невработени лица за вклучување во Програмата Општинско - корисна работа за 2015 година

 

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Програмата за развој на обединетите Нации и општина Берово,

Повеќе...
 
images/stories/komarec.jpg

Викендов прскање против комарци на 6.000 хектари во повеќе општини во Македонија

Во сабота и недела (16 и 17.05.2015 година) ќе се изврши авио третирање со широкопојасен инсектицид за третирање на комарци (аеросолна адултицидна дезинсекција).

Повеќе...
 
images/stories/marsps/dsc_0046.jpg

Беровчани маршираа во знак на поддршка на македонските безбедносни сили

Со едноминутно молчење насобраните граѓани на плоштадот во Берово им оддадоа почит на загинатите припадници на македонските безбедносни сили кои ги загубија животите во настаните во Куманово од 9ти мај оваа година.

Повеќе...