Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

 

Вести

title Filter 

Покажи # 
# Име на статијата
121 Улицата ,,23 Август”, блесна со нов сјај во центарот на Берово
122 Исчистена дивата депонија кај мостот во с. Будинарци
123 Честитка од Градоначалникот Пекевски, по повод Денот на трудот
124 Дежурни маркети и аптека, за престојниот викенд од 1 до 3 мај во време на забрана за движење
125 Апел на Градоначалникот на општина Берово, за почитување на мерките на Владата, за време на престојниот празник
126 Мерки и препораки од денешниот состанок на општинскиот кризен штаб во Берово
127 Известување за отварање на зелениот пазар во Берово
128 Ќе се гради колектор за отпадни води во с. Будинарци
129 Маркети кои ќе вршат достава на територијата на општина Берово, престојниот викенд, 25-26 април
130 Започна реконструкцијата на ул.,,Моша Пијаде” во с. Русиново
131 Општинскиот кризен штаб во Берово со нови заклучоци
132 Градоначалникот на Општина Берово, Ви го честита големиот христијански празник Велигден, со желби за добро здравје, благосостојба, мигови на радост и спокој во секој дом
133 Во соработка со бизнис заедницата, Општина Берово додели 60 пакети на социјално загрозени семејства
134 Хуманитарната организација ,,Humanity First” од Германија, донира пакети за социјални семејства од Берово
135 Извршена дезинфекција на сите јавни површини и објекти, верски храмови во Берово и населените места
136 Маркети кои ќе вршат достава на територијата на општина Берово, за време на велигденските празници
137 Предпразнично обраќање на Градоначалникот Пекевски, со апел за велигденскиите празници граѓаните да останат дома
138 Осветлен, уште еден крак од туристичката населба Абланица
139 Откажани се сместувањата во сместувачките капацитети во Берово
140 Општинскиот кризен штаб во Берово, со нови мерки и препораки пред велигденските празници

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

Буџет на Општина Берово 2018

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии