Насловна Актуелно

Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Драги Наџински..

Вести

Џез концерт во рамките на програмата ,,Берово град на културата,,

Во рамки на програмата „Берово град на културата“ во вторник (16 мај )  од 13 часот во салата на Бизнис Инкубатор во Берово  ќе се одржи концерт на млади џез уметници кои студираат на музичката академија на УГД Гоце Делчев во Штип.

Прочитај повеќе: Џез концерт во рамките на програмата ,,Берово град на културата,,

 

Феноменална изведба на театарската претстава ,, Тука на крајот на светот,,

Во рамките на програмата Берово град на културата за 2017 година, за прв пат на нашата сцена во извонредна изведба на  Гестус Театар  од Благоевград, Република Бугарија ,  беше одиграна театарска претстава ,,Тука на крајот на светот,, .

Прочитај повеќе: Феноменална изведба на театарската претстава ,, Тука на крајот на светот,,

 

Успешна премиера на претставата „Љубовен маратон“

Пред публиката во салата на Бизнис инкубаторот во Берово во рамките на програмата „Берово град на културата за 2017 година“ беше изведена премиерната изведба на комедијата „Љубовен маратон“.

Прочитај повеќе: Успешна премиера на претставата „Љубовен маратон“

   

Вечерва во Бизнис инкубаторот во 20 часот театарска претстава ,,Љубовен маратон “

Вечерва, во склоп на годишната програма за култура и манифестацијата Берово град на културата за 2017 година,   во големата сала на Бизнис Инкубатор Берово ќе се оддржи  театарската претстава ,,Љубовен маратон

Прочитај повеќе: Вечерва во Бизнис инкубаторот во 20 часот театарска претстава ,,Љубовен маратон “

 

Известување за времето

Денес и утре ќе преовладува сончево и топло време, а во попладневните часови претежно во планинските подрачја ќе има појава на локален пороен дожд со ретки грмежи.

Прочитај повеќе: Известување за времето

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 

 

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии