Известување за времето
Насловна Актуелно Вести Известување за времето

Топло добредојде! Градоначалник на општина Берово Звонко Пекевски...

 

Известување за времето

Денес и утре ќе преовладува сончево и топло време, а во попладневните часови претежно во планинските подрачја ќе има појава на локален пороен дожд со ретки грмежи.

Максималната температура ќе биде над просекот за овој период од годината и ќе се движи од 23 до 30 степени.

Пооблачно и понестабилно, особено во северните и источните делови, ќе биде во петок кога на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи.

Дневната температура ќе опадне за околу 5 степени и ќе биде во интервал од 17 до 25 степени.

Во сабота ќе има преодно стабилизирање на времето, а од недела попладне се очекуваат нови врнежи.

Органи во состав на ЕЛС Општина Берово

 

 

 

 

Анализа на состојбите во социјалната заштита и социјалното вклучување на локално нивоПолитичко акциона и правна рамка за човекови права Како локалниот развој да има влијание на ситеУПАТСТВО ЗА ДОБИВАЊЕ НА ОДОБРЕНИЕ ЗА ГРАДЕЊЕ ЗА ОБЈЕКТИ КОИ ВО  РАМКИ НА ИПАРД ПРОГРАМАТА СЕ ГРАДАТ НА ГРАДЕЖНО  ЗЕМЈИШТЕ ЗА КОЕ Е ДОНЕСЕНА УРБАНИСТИЧКО-ПЛАНСКА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Стратегии